KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 KARıNIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 karınin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 karınin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız hasımı pas, maliyetli eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Fakat artık endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği muharipları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu detaylı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, icraatına, emniyet hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde aktif pas giderme midein mütenasip adımlara odaklanarak açıklıkştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Sanayi Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğun pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş midein özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün üzerine bili verirken Emniyet Marifet Formuna (SDS) servurmasının yaşamsal ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi deşimi, potansiyel tehlikeler ve emin yararlanma prosedürleri karşı kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS hassaten OK-151'in sınırlı yüzeylerde veya demir ve çeliğin yönı dizi diğer metallerle yararlanmaına ilişkin sınırlamaları da belirtecektir.

Niye Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma üzere gayrı yürütüm yöntemlerine göre çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Yürütüm: Püskürtme sarrafiyelığı, etkilenmeyen yüzeylerle değintiı en aza indirerek mukannen paslanmış alanlara içli kılgı strüktürlmasına olanak tanır.
Rantabilite: Püskürtme, daha geniş yüzey alanlarını kaplamak kucakin daha hızlı ve daha şayan bir yöntemdir.
Gene Pratik Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine tekrar yürütüm, bir sprey şhizmetesiyle zahmetsiz hale gelir.
Yabancı Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayla erişilmesi sıkıntı olabilecek korner ve nısıfklara ulaşabilir.
Harbe Hazırlık: Püskürtme Öncesi Temel Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce muktezi aletlere iye evetğunuzdan sakıncasız olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen katı kimyasallar muhtevaerir. Her hin ellik, gözlük, alakalı kimyasallara muvafık teneffüs çeyizı ve goril kıyafet kabilinden yaraşır Kişisel Koruyucu Ekipman (KKD) kullanın.
Çdüzenışma Kayranı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek bağırsakin eksiksiz havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse belirgin havada çallıkışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından muhafaza etmek derunin plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme konulemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı yok etmek derunin yüzeyi evetğ giderici veya sabun ve kez ile temizleyin. Yüzeyin ağız ağıza kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe demetlı): Özellikle maliyetli yüzeyler için yahut gereç uyumluluğundan güvenli olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini değerlendirmek yürekin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Akıllıca Sprey Şişesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme temellığıyla yanında gelmese bile, uygun değer yürütüm derunin kimyasallara dayanıklı bir sprey şemekesi kullanabilirsiniz. Sprey şdavranışesi seçerken şu faktörleri çekmece önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı olduğundan yüce yoğunluklu polietilen (HDPE) şçalışmaeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, aplikasyon esnasında henüz âlâ yoklama sağlamlar.
Kapasite: Eldeki projeye yaraşıklı bir şmaslahate boyutu seçin.
Püskürtme Sanatı: OK-151'i Sömürmek İçin Adım Etap Kılavuz

OK-151'in püskürtme Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi işleminin dökümü kötüda mevdutir:

Tedarik: KKD'nizi, sprey şsorunesini (üretici tarafından damarlı belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve zaruri nezafet vesaitını toplayın. Tatminkâr havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Alanı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana sevap yönlendirin.
Iyi Bir şümul Uygulayın: Paslı bölgeye iyice ve eşit bir karşı OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen müddet boyunca sihrini göstermesine destur verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bağlı olarak bileğmedarımaişetebilir.
Karıştırma (İsteğe Bandajlı): İnatçı pas karınin, çözeltinin bir süre beklemesine icazet verdikten sonrasında yüzeyi ferahçe çalkalamak derunin pek bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçateşklarının gevşemesine yardımcı mümkün.
Nötralizasyon (İsteğe bandajlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu henüz bir tomar korozyonun önlenmesine yardımcı olur.

Report this page